czwartek, 20 maja 2010

STRIP TEASES...Wieści z Kajmandii:

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się magazyn dla chłopców "BOYS&TOYS", w którym pojawiły się narysowane przeze mnie paski komiksowe i inne takie.

Jako autor paska zagościłem też na stronie Roberta "Bele" Sienickiego, czyli słynnym "The Movie"

Po Komiksowej Warszawie przebrnąłem w końcu przez stertę (może 4szt.) zakupionych tam komiksów i oznajmiam, że najwartościowszym nabytkiem okazał się zgodnie z przewidywaniami "Dziennik Podróżny" Craiga Thompsona, zaś największe rozczarowanie przyniosła mi lektura mdłego, zdziecinniałego "Sky Doll", którego prawdę mówiąc nie dałem rady doczytać. Absolutnie pozytywnie zaskoczył mnie natomiast brawurowy debiut Maćka Łazowskiego "Boska Tragedia". Przyznam, że dawno tak się nie uśmiałem czytając komiks. Cieszy też fakt, że nie był to śmiech pusty. Autor w sposób zupełnie bezpretensjonalny dokonuje całkiem poważnej i moim zdaniem trafnej wiwisekcji społeczeństwa, wyrastającego w świecie, w którym religia absurdalnie miesza się z popkulturą.

Na moich pozstałych blogach znajdziesz:
ranking filmów animowanych Dreamworksa
oraz mejking of(w tym filmik) z mojego najnowszego w pełni tajnego projektu.

W dziale wideo zapraszam do obejrzenia teasera i zachęcam do oglądania serialu "Primeval". Dlaczego? Cóż..Jeśli po tej zajawce nadal będzie dręczyć Cię to pytanie, to znaczy, że możesz sobie ten serial darować :)

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

No więc tak:paseczki bardzo smaczne szczególnie widziane w oryginale.
A co do komiksów...Craig Thompson cudny. jak zawsze on, natomiast co do Boskiej Komedii...hm.Autor wersji pierwotnej i zarazem klasycznej, niejaki Alighieri Dante chyba lepiej znał się na temacie a w każdym razie przeorał go dokładnie i miał jednolita koncepcję scenariusza.
Natomiast w komiksie troszkę pokiełbaszone są porządki, czy też piętra narracyjne- (a szkoda) temat niejasno podany, symbole użyte nie tyle prześmiewczo co czasem idiotycznie, i niewykorzystane jego(tematu) przeogromne możliwości(też szkoda). Płaszczyzna, panie, płaszczyzna...

Anonimowy pisze...

Przepraszam,poprawka w związku z tytułem. To jednak Tragedia... i słusznie.Nie tyle może Boska co jako taka.

Aleksander pisze...

Serial faktycznie zapowiada się ciekawie! Aż dziwne, że o nim nie słyszałem. :)

akuku pisze...

:o faaajny chcę zobaczyć!